Reede 14.02.2020 SÕBRAPÄEV

Kolmapäev 22.jaanuar 2020

Alanud on lasteaia juubeliaasta. PAIde lasteaed on saanud alguse 1965. Nii et suvel saab me lasteaed 55. aastaseks. Täna algasid ettevalmistused sünnipäevaks. Lillepai maja lapsed ehitasid lego ja duplo klotsidest unistustelasteaeda.

Tähtis teade!

Teisipäeval 17.detsembril saab Kastani 6 lasteaeda peauksest. Värav suletud.

Rõõmsa kohtumiseni!

TÄHELEPANU!

Vastavalt PAIde Lasteaia hoolekogu koosoleku protokollile nr 3 27.11.2019 a

ON LUBATUD SULGEDA LASTEAED VAREM neljapäeval 19.detsembril 2019.a.

Palume lapsele tulla järele nii, et saame uksed lukustada 17.30.

20.12.19 kuni 3.01.20 on lasteaias VALVERÜHMAD

Täname kõiki kohvikus osalejaid imetoreda seltskonna eest. Täname  lapsevanemaid toetuse ja abi eest!

Tulge JÕULUKOHVIKUTESSE JA JÕULUKAUPA OSTMA!

LILLEPAIS kolmapäeval 11.detsembril 15.00 -17.45

KULLAPAIS neljapäeval 12.detsembril

kell  15.00 - 17.45 (vaata kuulutust)

Jõulupidude asemel lastele JÕULUMAA

Kullapais 17.detsembril (vaata kuulutust ja tule lapsega diskole) ja

Lillepais 19.detsembril

05.12.2019 Loe meie  tublidest lastest, kes hoolivad keskkonnast Järva Teatajast (siit)

November Lasteaias - Vaata isadepäevast pilte meie robootika lehelt (avaneb siit)

Lapsed panid robotid tantsima - leia artikkel Paide Linnalehest SIIT

08.oktoobril said Lillepai maja lapsed oma õuele uue lehtla. Loe lähemalt:  https://jarvateataja.postimees.ee/6796510/lasteaeda-kerkis-kolme-paevaga-nagus-lehtla.

Täname Kert Kaasikut, kes ehitas meie lastele uue mängumaja ja täname kõiki kohalikke ettevõtteid, kes annetasid materjalid maja ehitamiseks.

18. septembril oli õuepäev Lillepai majas. Täna 19.septembril on Kullapai majas õuelasteaed. Õuepäevade märksõnaks on rõõm õues olemisest. Siis saame rohkem viibida looduses, avastades õppida ja olla liikuvam. Vaata pilte hommikvõimlemisest siit.      Pildid spordipäevast on kodulehel rubriigis Pildid.

Hea lapsevanem!

Kutsume Sind osalema aktsioonis Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja! mille eesmärk on innustada vanemaid koos lapsega ohutut liiklemist harjutama!
Lapse liikluskäitumine on peegeldus täiskasvanute liikluskäitumisest. Jalakäija ning jalgrattur on vähekaitstud liiklejad, kes jäävad liiklusõnnetuse korral alati kannatavaks pooleks. Lapsevanema õige eeskuju ning koos ohutu liiklemise harjutamine aitavad lapsel tulevikus kooliteed turvalisemaks muuta.

PAIde lasteaias toimub 9. -13. septembril Liiklustarga liiklusnädal. Kutsume Teid võimaluse korral sel perioodil hommikul lasteaeda tulema jalgsi või jalgrattaga ning lapsega ohutut sõidutee ületamist harjutama! Rühmaruumi seinalt leiate plakati, kuhu saate igal hommikul koos lapsega märkida, kuidas lasteaeda tulite. Ühinedes meie aktsiooniga, on teil võimalus ise veenduda - kas teie laps peatub enne sõiduteed, vaatab hoolikalt nii vasakule kui paremale ning veendub, et sõidukeid ei tule või need on peatunud, enne kui teed ületama asub? Lapse arenguliste iseärasuste kohta võite lugeda täpsemalt Maanteeameti ekspertide artiklist: Liikluses, meelega.

Oleme eeskujuks! Ohutut, hoolivat ja üksteisega arvestavat liiklemist!

Nõuanded, mida tasub lapsele aeg-ajalt meelde tuletada ning ise järgida:

• Varu liiklemiseks aega!
  • Ole tähelepanelik ja mõtle, kus ja kuidas on ohutu sõiduteed ületada!
  • Peatu, vaata ja veendu alati enne kui teele astud- sõidukid ei saa kohe pidama! 50 km/h sõidukiirusel on auto peatumisteekond kuival asfaldil ligi 28 m, märjal 38 m ning lumisel 62 m.
  • Püüa enne teeületust saavutada autojuhiga silmside!
  • Jalgratturina tule teed ületades rattalt maha ja ületa tee jalakäijana- nii on ohutum!
  • Liiklemisel ära tegele kõrvaliste tegevustega! Mobiiliga tegelemine, sõbraga suhtlemine või kõrvaklappidest muusika kuulamine on liiklemisel täiendavaks ohuks!

1.septembril saab Kullapai maja 10. aastaseks.

Täitub ka kümme aastat Paide Kesklinna Lasteaia nime muutmisest PAIde Lasteaiaks.

Palju õnne lasteaia nimepäevaks ja Kullapai maja sünnipäevaks!