Vikerkaarepai kiiduväärt tegemised

PAIde Lasteaia robootikahuvilised

Kuuendat aastat järjest on PAIde Lasteaia lapsed osalenud Tartu AHHAA Teaduskeskuses FIRST LEGO League Jr. näitustel. Igal hooajal on meeskonnal uurida erinev teema, koostada uurimuse käigus esitlusplakat ning ehitada liikuv LEGO mudel. Selle hooaja teemaks oli “Veeseiklus” ehk saame kõike teada tarbeveest. Tartus käis PAIde Lasteaeda esindamas Vikerkaarepai rühma meeskond, kuhu kuulus neli last, kaks juhendajat ja kolm fänni. Lapsed tegid näituse eel kolm kuud ettevalmistustöid.

Selle käigus külastati asutust AS Paide Vesi ja kohtuti juhatuse liikmetega, et uurida, kuidas puhas vesi Paide linna tuleb, kes kõige enam puhast vett kasutavad, mis veest pärast kasutamist saab. Viimasele küsimusele leiti vastus peale Paide linna reoveepuhasti külastamist. Peale uurimust algas LEGO maketi ehitamine ja robotiteks valisid lapsed kasti, mis muda kallutas ning karuselli, mis veeringlust looduses kujutas.
Esitlus sai Tartus kohtunike poolt hea tunnustuse.

PAIde LASTEAIA VIKERKAAREPAI LAPSED HANS HASE SÜNNIPÄEVAL
28. aprillil laulsid Vikerkaarepai rühma lapsed jänes Hans Hase sünnipäevapeol H. Elleri nimelises Muusikakoolis Tartus. Lõbus käpiknukk Hans- jänesepoiss, kellega koos lapsed selle õppeaasta jooksul saksa keeles mängisid ja laulsid, kutsus oma sünnipäeva puhul saksakeelsete laulude laulupeole koolieelikuid Tartust, Viljandist ja Paidest.

Hoogsa lauluga suutsid lapsed laval unne jäänud Hansi üles laulda ja koos peeti maha tore sünnipäevapidu lastevanemate ja õpetajate kaasaelamisel. Mälestuseks vahvast päevast olid jänesepoisil lastele mõned üllatused. Meie laste jaoks oli põnev teada saada, et ka Hans Hasel on vikerkaarevärviline vihmavari nagu meilgi rühmas. Vikerkaarepai rühma lapsed valmistas võõrkeelseks laulupeoks ette õp. Ellen Rosimannus ja lapsi saatsid Tartus õp. Merike Nurges ja õp. Irma Olonen.

Õpetajad tänavad lastevanemaid ja lapsi tubli osalemise eest.

Täname tublisi abilisi talgutel osalejaid Kullapai majast:

Vihmapai:

Märt Ottisaare ema Leelo Jegorova ja

Eliise Selteri isa Tarmo Selter.

Tuulepai:

Olivia-Irise ema Ingrid Hindreko

Saara ema Agne Kranach

Horre ema Elen Haamer

Otto Jürgeni ema Barbi Valdmann

Eneliisi ema Ragne Velling

Nora Liisa ema Grisly Kuuskler

Delisa ema Triin Toom

Päikesepai:

Lenna Ottisaar - Leelo Jegorova

Brendon Sagor - Aili Sagor ja Raido Sagor

Miko-Marten Jaanof – Janek Janof

Marten ja Mirtel Kõrvek – Triin Kõrvek

Vikerkaarepai:

Janne Jürgenson (Christopher Jürgensoni ema

Mariana Väärtnõu (Margaret Feštšini ema)

Tähepai:

Robin Janderi ema, Marta Elli ema ja isa

KIITUS TUBLIDELE ABILISTELE LILLEPAI TALGUPÄEVAL

Kaeralille lapsevanematest oli kohal Kerlikai ema Kairi Juust.

Võilillest olid Juust Kuldari ema Kairi Juust

Vissak Henri ema Inge Jasner

Knude Liisbeti ema Siret Vöörmann

Sui Erika ema Triinu Iskar-Sui.

Rukkilille rühma talgudest osavõtjad

Lapsevanemad:

Ines Pilv Tegi söögid

Kadi Ruiso

Annika Paltsmar

Viia Permanson

Kairi Kool

Saialille rühmast:

Kaisa Soolo.

Toetajad: Urmo Enn ja Andi Metsalu

TÄNUD ÜLEADSETE PEOLE KAASAAITAMISE EEST.

Eesti Vabariigi juubelinädalal toimus põnevaid sündmusi ning kingituste jagamisi üle terve Eesti. PAIde Lasteaia Kullapai maja muusikaõpetaja Pille Paali eestvedamisel kinkisime ka meie Eesti 100 juubeliks kauni kontserdi.

Kontsert luuletuste, laulude ja tantsudega toimus Paide Muusika- ja Teatrimajas 20. veebruaril ja kandis pealkirja „Küll ma kasvan, suureks saan“. Kasvamine on ju lasteaialapse kõige tähtsam töö ning nende suurteks eeskujudeks sellel peol olid Paide Ühisgümnaasiumi tantsu- ja laululapsed. Meie naabrid võtsid kutse peol osaleda suure rõõmuga vastu, sellega sai tähistatud ühtlasi ka üleaedsete sõprust. Suuri ja väikeseid lapsi koos laval tantsimas näha oli meie muusikaõpetaja Pille ilus unistus olnud juba väga pikka aega.

Peo planeerimise käigus sai PAIde Lasteaed rahastuse Kultuurkapitalilt rahvariideseelikute õmblemiseks. Eelnevatel aastatel on Kultuurkapitali ja Paide Linnavalitsuse abiga saanud rahariietesse kõik PAIde Lasteaia lapsed ning sellel aastal on Kultuurkapitali abiga valmis saanud ka 10 rahvariideseelikut maja õpetajatele, kes lapsi tantsides ja esinemistel saata saavad. Aitäh toetuse eest.