Legoklotsidest valmistatud asjade «elluäratamist» saavad esialgu PAIde lasteaia hoolealused viieaastastest alates proovida Tiigrihüppe sihtasutuse ja MTÜ Robootika programmis LEGO WeDo vahendusel.

Lasteaia direktor Eda-Mai Tammiste selgitas, et Päikesepai rühma õpetajad käisid märtsis robootika koolitusel, kirjutasid pärast seda motivatsioonikirja ja jäid tulemusi ootama.

Pikk vaikus päädis sellega, et neljapäeval oli kohal kolm sülearvutit ja 12-klotsikomplekti. Rühma õpetajate kinnitusel meeldivad uued asjad lastele väga. «Paljud pole kodudes saanud arvutiga midagi teha ja esialgu pelgavad veidi,» sõnas Vene.

LEGO WeDO komplektiga on võimalik ehitada klotsidest esemeid, need arvuti abil mootoriga ühendada ja seejärel need liikuma panna.

Katseprojektis osaleb 12 haridusasutust üle Eesti, PAIde lasteaed on Järvamaalt ainus. Esialgu on kaasatud Päikesepai rühma lapsed, kus käivad 5-6aastased lapsed.

Tammiste lubas, et lähiajal jagavad Päikesepai õpetajad oma teadmisi lasteaia teiste vanemate rühmade õpetajatega, et ka nende rühmade lapsed saaksid robootikaga tegeleda. «Oleme lahkelt nõus projekti laiemalt tutvustama ning vastu võtma huvilisi kogu maakonnast,» lisas Tammiste.