Tänu KIK-i projektile said lapsed külastada Puhta Vee Teemaparki.

PAIde Lasteaia Lillepeai maja kaks sobitusrühma Võilill ja Sinilill, käisid 25.11 Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastatud projekti raames lastega Puhta Vee Teemapargis. Eesmärgiks oli õppekäigu kaudu kogeda praktilist metsaõpet ja näidata lastele loodussõbralikku metsa. Kohapeale jõudes tervitas meid tore perenaine ning kutsus lapsi mängima „Leia omale saba“ mängu. Peale seda algas retk teemapargis. Käisime kahes metsamajas, kus lastele räägiti loomade häälitsustest, häälitsuste matkimisest ja elust metsas. Lapsed said arvata looma jälgi ning katsuda erinevate loomad karva. Eriti meeldis lastele käia suures telgis, kus meid soojendas lõkketuli. 
Sinna ja tagasi sõidutas meid AS Atko Grupp buss.
 
Signe Kotkas 
Võilille rühma õpetaja

Tänu KIK-i projektile said lapsed külastada Pernova Loodusmaja.

21.09.2020.a käisid Tuulepai ja Tähepai rühma lapsed Pärnus, Pernova Loodusmajas tutvumas Eestis elavate metsloomadega. Lapsed said näha, kui suured on meie metsades elavad metsloomad tegelikult.
Ühes ruumis sai iga laps omale pehme, karvase „metslooma“, kellest ta sai rääkida nii palju, kui ta teadis. Pärast ühises vestlusringis said lapsed juurde palju uusi teadmisi kõigi nende loomade kohta. Seejärel järjestati „pehmed metsloomad“ suuruse järgi nii nagu nad looduses tegelikult on.
Lapsed said ka proovida, kui raske on päris põdrasarv, millised on erinevate metsloomade nahad ja arvata, kellele mingi katsutud nahk võiks kuuluda.
Põnevad olid ka põranda sees valguslambid, mille all olid metsloomade jäljed. Lapsed said neid vaadata ja leida erinevate loomade jälgi.
Lastele meeldis ka hundikoobas, mille sees võis käia ja istuda. Pärast huvitavat metsloomade programmi saime käia ka kogu majaga tutvumas. Hästi armsad olid elusloomade toas elavad loomad - jänes, kilpkonn jt. Käisime ka ruumides, kus kasvasid erinevad taimed ning saime tunda nendes ruumides erineva kuivuse ja niiskusega õhku.
Pernova Loodusmajas jätkus tegevust ka väljas. Vaatasime putukahotelli ja kanade elu kanaaias.
Kogu loodusmaja oli lastele huvitav ja põnev. Õppisime ka palju uut.
 
Helbe-Malle Pall
Tuulepai rühma õpetaja
 
 
 
26.05.2016 Tänu KIK-i projektile said lapsed külastada Jääajakeskust.

OLI TORE JÄÄAJA KESKUSE KÜLASTUS

26.mail 2016. toimus meil KIK i projekti raames väljasõit Jääaja Keskusesse. Sellest võtsid osa Võilille rühma lapsed oma õpetajate ja kahe lapsevanemaga ning Vihmapai rühma lapsed oma õpetajatega. Bussi saime firmast Roland Reisid koos bussijuhi Toomasega, kes oli meile suureks abiks ja toeks. Jääaja Keskuses oli väga huvitav - lapsed said kõike ise katsuda ja järele proovida. Lastepäraselt selgitused aitasid hästi  kõigest räägitavast ja nähtust aru saada. Lapsed on väga uudishimulikud ja kõige uue ja huvitava kiired vastuvõtjad. Pärimist oli  palju ja küsimused väga vaimukad, lapsed on hästi avatud kõigele.

Kui pikk retk läbi sai, oli kõigil korraga kõht tühi. Buss viis meid  Äksi  Kiigemäele, kus laotasime oma ,,söökla“,  pehmele murule. Eemalt vaatasid meid kutsuvalt kiiged — oli palju kiikesid. Aga enne tuli süüa, sest kõhud olid ju tühjad, kuigi kiikesid nähes unus nii mõnelgi see ära. Lõpuks lubati kiikedele... Oh seda lusti ja rõõmu! Raske oli sealt lapsi  tagasi bussi saada. Aga lõpuks seal nad olid ja reis jätkus.

Sellega meie üllatused ei lõppenud. Bussijuht keeras bussi nina Palamuse poole, kust mõne aja pärast hakkasid paistma Laiuse lossi varemed. Ei jäänud peaaegu ükski kivi, maapinnal muidugi, laste varvaste poolt tallamata. Jälle oli küsimusi murdu, küll selle lossi elanike  kui nende suurte ja tugevate müüridega ehitiste lagunemise  kohta.

Koju, lasteaeda jõudes,  jõuti veel piknikkugi pidada.

Reis oli väga meeldiv, huvitav ja õpetlik. Aitäh kõigile, kes sellega seotud olid.

Silva Nurmik
Võilille rühma õpetaja

 

 

Eelmised projektid 

LOODUSÕPPERADA

Tänu projektile "Looduses õpib nii väike kui suur" on Kastani tn Kullapai maja õuel loodusõpperada,
(vt. plaani), kus on hea viia läbi õuesõppe tegevusi. (Vt. Hoovipidu ja õpperaja pidulik avamine)

 

AKVAARIUM 

Kõige populaarsemad lemmikloomad kodudes on kassid ja koerad. Aga meie lasteaia laste lemmikuteks on akvaariumikalad. Lasteaia akvaariumis elavad mõõksabad, gupid, põhjakoristajad ja teod.

Õppeaastal 2013/14 elas akvaariumis ka vähk. Kui ilmad soojaks läksid, siis kolis ta tagasi loodusesse.

Lastel on huvitav vaadata kalade elu vees. Lemmikloomade võtmine on suur kohustus, sest nende eest tuleb ka hoolitseda.Lastele meeldib vaadata, kuidas õpetaja abi Egle kalu söödab ja akvaariumit puhastab.

Lisaks silmailule õpetab meie akvaarium kaitsma ning hoidma loodust ja keskkonda.

 

 

 

 

print