26.05.2016 Tänu KIK-i projektile said lapsed külastada Jääajakeskust.

OLI TORE JÄÄAJA KESKUSE KÜLASTUS

26.mail 2016. toimus meil KIK i projekti raames väljasõit Jääaja Keskusesse. Sellest võtsid osa Võilille rühma lapsed oma õpetajate ja kahe lapsevanemaga ning Vihmapai rühma lapsed oma õpetajatega. Bussi saime firmast Roland Reisid koos bussijuhi Toomasega, kes oli meile suureks abiks ja toeks. Jääaja Keskuses oli väga huvitav - lapsed said kõike ise katsuda ja järele proovida. Lastepäraselt selgitused aitasid hästi  kõigest räägitavast ja nähtust aru saada. Lapsed on väga uudishimulikud ja kõige uue ja huvitava kiired vastuvõtjad. Pärimist oli  palju ja küsimused väga vaimukad, lapsed on hästi avatud kõigele.

Kui pikk retk läbi sai, oli kõigil korraga kõht tühi. Buss viis meid  Äksi  Kiigemäele, kus laotasime oma ,,söökla“,  pehmele murule. Eemalt vaatasid meid kutsuvalt kiiged — oli palju kiikesid. Aga enne tuli süüa, sest kõhud olid ju tühjad, kuigi kiikesid nähes unus nii mõnelgi see ära. Lõpuks lubati kiikedele... Oh seda lusti ja rõõmu! Raske oli sealt lapsi  tagasi bussi saada. Aga lõpuks seal nad olid ja reis jätkus.

Sellega meie üllatused ei lõppenud. Bussijuht keeras bussi nina Palamuse poole, kust mõne aja pärast hakkasid paistma Laiuse lossi varemed. Ei jäänud peaaegu ükski kivi, maapinnal muidugi, laste varvaste poolt tallamata. Jälle oli küsimusi murdu, küll selle lossi elanike  kui nende suurte ja tugevate müüridega ehitiste lagunemise  kohta.

Koju, lasteaeda jõudes,  jõuti veel piknikkugi pidada.

Reis oli väga meeldiv, huvitav ja õpetlik. Aitäh kõigile, kes sellega seotud olid.

Silva Nurmik
Võilille rühma õpetaja

 

 

Eelmised projektid 

LOODUSÕPPERADA

Tänu projektile "Looduses õpib nii väike kui suur" on Kastani tn Kullapai maja õuel loodusõpperada,
(vt. plaani), kus on hea viia läbi õuesõppe tegevusi. (Vt. Hoovipidu ja õpperaja pidulik avamine)

 

AKVAARIUM 

Kõige populaarsemad lemmikloomad kodudes on kassid ja koerad. Aga meie lasteaia laste lemmikuteks on akvaariumikalad. Lasteaia akvaariumis elavad mõõksabad, gupid, põhjakoristajad ja teod.

Õppeaastal 2013/14 elas akvaariumis ka vähk. Kui ilmad soojaks läksid, siis kolis ta tagasi loodusesse.

Lastel on huvitav vaadata kalade elu vees. Lemmikloomade võtmine on suur kohustus, sest nende eest tuleb ka hoolitseda.Lastele meeldib vaadata, kuidas õpetaja abi Egle kalu söödab ja akvaariumit puhastab.

Lisaks silmailule õpetab meie akvaarium kaitsma ning hoidma loodust ja keskkonda.

 


 

 

print