Lasteaia ajalugu
* Paide I Lastepäevakodu avati 19.07.1965. a.
   Maja ehitati 6-rühmaline: 2 sõime- ja 4 aiarühma.
   ruumid kooliminevale rühmale, metoodikakabinet ja võimlemissaal.
* Paide I Lastepäevakodu nimetati ümber
   Paide Kesklinna Lasteaiaks 10. juunil 1999.
* 2004. aastal avati üks rühm Tallinna tn. 49 ja
   lasteaed muutus 8-rühmaliseks.
* 7.septembril 2006. a avati teine rühm Tallinna tn. 49
   ja lasteaed muutus 9-rühmaliseks.
* 3.septembril 2007. a avati kolmas rühm Tallinna tn. 49
   ja lasteaed muutus 10-rühmaliseks.
* 2008. aasta septembrist muutus lasteaed 11-rühmaliseks -
   Pärnu tänaval 6 rühma ja Tallinna tänaval 5 rühma.
* 9.detsembril 2008.a pandi uuele lasteaia majale nurgakivi.
* 1.septembril 2009.a avati uus lasteaia maja Kastani tn 6 ja Pärnu tn 7 suleti. Paide Kesklinna Lasteaed nimetati ümber PAIde Lasteaiaks (24.augustist 2009.a )
    * Lasteaia Kastani tänava maja nimeks sai Kullapai ja Tallinna tänava maja nimeks jäi Lillepai.
* 30.augustil 2017 avati Tallinna tänaval kuues rühm ja liikumissaal. Lasteaed on 12 rühmaline.
    * Majandusküsimustega tegeleb SA Paide Haldus.
Lasteaia juhtimine
   * Esimene juhataja oli Laine Liiva, kes töötas juba aasta enne maja avamist: üks rühm asus Paide Õhtukooli ruumides.
    *1. okt. 1970.a. asus lasteaeda juhatama Leili Liiv.
    * Alates 1. septembrist 2005 - 19.juulini 2007 juhatas lasteaeda Marju Võsu.
    * Alates 20. juulist 2007 on juhataja kt Sirje Kroonsaare.
    * Alates 10. märtsist 2008 - 29.02.2012 juhatas lasteaeda Uuve Jakimainen.
    * Alates 01. märtsist 2012 on direktori kohusetäitja Sirje Kroonsaare.
    * Alates 23.juulist 2012 - 23.01.2015 juhatas lasteaeda direktor Eda-Mai Tammiste.
    * Alates 26. jaanuarist 2015 on direktori kohusetäitja Sirje Kroonsaare.
    * 17.veebruaril 2015.a. asus lasteaeda juhtima Ele Enn.

Maja algusaastaist on töötanud  Ene ­Mall Sihvart ja Silva Nurmik.

Ajaloost pikemalt (Paide Kesklinna Lasteaia ajalugu)
Paide I Lastepäevakodu avati 19.07. 1965.a. Ehitustöid teostas Paide MEK. Maja ehitati 6-rühmaline: 2 sõime ja 4 aiarühma. 1965.a. 20. juuli "Võitlevas Sõnas" ilmus alljärgnev artikkel:MÄNGUDE MAJA.
Poolteist aastat tagasi laoti sellele hoonele alusmüürid. Eriti kiiresti hakkas ehitus kerkima aga käesoleval aastal. Ja nüüd on ta valmis. Küll on neid uudistavaid pilke, mis maja poole sihib, eriti aga põlvepikkuste omi. Mis siin imestada, see on ju nende jaoks ehitatud, ja kes siis ei tahaks teada, millises toas ta edaspidi elama hakkab, milline  voodi või lauake temale kuulub. See on tõeline mängude maja. Avarad rühmatoad rõõmsavärviliste seinte ja põrandatega, saal laulu-ja kehakultuuritundide jaoks, nägus sisustus. Kõik lausa nõelasilmast tulnud. Iga rühma toa  sisustamisel on arvestatud laste vanust. Kõige vanemal rühmal, kel ees  seisab koolitee, on kahekohalised sahtlitega lauad, kuhu pannakse  pliiatsid ja vihikud. Muidugi ei puudu ka siin toas nagu kõigis teisteski kapp mänguasjadega. Viimaseid on lasteaia tädid valmis ostnud juba 1600 rubla eest.Nägusaks kujuneb õu. Iga rühma ootab väljas juba tore paviljon. Mängumurule tulevad projekti kohaselt ka liivakastid, liumäed, ronimisredelid. Ehitajad ja heakorrastajad tahavad teha kõik, et tulevased majaomanikud nendega rahule jääksid. Jõudu­ mööda aitasid selleks kaasa ka emad ja isad. Iga lapsevanem pidi ehitusel töötama 25 tundi. Oli muidugi neid, kes seda ei teinud, kuid enamik suhtus algatusse  pooldavalt ja vanemate poolt anti ehitajatele tõhus abi. Uues lastepäevakodus hakkab elama 140 last, 40 sõime- ja 100  aiaealist. Uue lasteaia avamisega on Paide linnas jõutud nii kaugele, et iga teine laps, alates imikutest kuni 7-aastasteni, on päeval lasteasutuses. Toreda kingituse sai linnarahvas vabariigi aastapäevaks.

* Sõimemagalad olid ette nähtud ilma kütteta. Küttesüsteem pandi sisse 1970. aastal.
    * 1993.aastal lõpetati juurdeehitus ning lasteasutus muutus 7-rühmaliseks. Lisandusid ruumid kooliminevale rühmale, metoodikakabinet ja võimlemissaal.
    * Paide I Lastepäevakodu nimetati ümber Paide Kesklinna Lasteaiaks 10. juunil 1999.
    * 2004. aastal avati üks rühm Tallinna tn. 49 ja lasteaed muutus 8-rühmaliseks.
    * 2006. aastal 7.septembril avati teine rühm Tallinna tn. 49 ja lasteaed muutus 9-rühmaliseks.
    * 2007. aastal 3.septembril avati kolmas rühm Tallinna tn. 49 ja lasteaed muutus 10-rühmaliseks.
    * 2008.aasta 3.septembril avati kaks uut rühma Tallinna tn 49, kuhu lisaks uuele sõimele kolis Pärnu tänava majast Karikakra rühm. Lasteaed muutus 11-rühmaliseks, Pärnu tänaval on 6 rühma ja Tallinna tänaval 5 rühma.
    * Alates 1. septembrist 2009. a asuvad Pärnu tänava rühmad uues majas aadressil Kastani tn 6.